کتابخانه متن باز شبکه عصبی ++C

برنامه Pattern Classifier یک برنامه قدرتمند در زمینه تشخیص الگو به کمک شبکه های عصبی MLP، RBF و WRBF است. به کمک این برنامه و کتابخانه‌ی همراه آن، شما می توانید الگوهای مورد علاقه خود را به راحتی آموزش داده و شبکه های آموزش دیده را در پروژه های ++C، دلفی و #C خود استفاده کنید. روشهای AdaBoost M1 و AdaBoost M2 که به منظور تولید کلاسه بندهای تقویت شده است، در این برنامه به خوبی پیاده سازی شده است و شما می توانید ترکیبهای متنوعی از شبکه های عصبی را تولید کرده و به دقت مطلوب دست یابید.

کافیست فایل ویژگی به فرمتی که قابل پذیرش در این برنامه است را تولید کرده و آموزش یک طبقه بند ایده آل را به Pattern Classifier بسپارید. این برنامه از نظر سرعت نسبت به نرم افزار متلب چندین برابر سریعتر است و از نظر دقت هم به جرات می گویم که نسبت به متلب برتری محسوسی دارد.

یک بخش آموزشی هم با عنوان On Screen Samples جهت کارهای آزمایشگاهی و آموزشی در برنامه قرار دارد که به کمک آن می توانید تفاوتهای شبکه های مختلف و نحوه تنظیم پارامترها را بیابید.

کتابخانه همراه این برنامه، شامل فایلهای lib یا dll و فایلهای سرآیه لازم برای بارگذاری و استفاده از شبکه های تولید شده است.

برنامه تشخیص الگو با شبکه عصبی

برای آشنایی بیشتر با این برنامه و کاربردهای آن، دو فیلم آموزشی زیر را ببینید: بخش اول    بخش دوم

کاربردهای برنامه Pattern Classifier

تولید طبقه بندهای شناسایی الگو: برای کاربردهایی مانند شناسایی ارقام دستنویس (Digit Recognition)، شناسایی حروف دستنویس (Character Recognition)، شناسایی چهره (Face Recognition)، تشخیص حروف و ارقام پلاک خودرو، آشکارسازی چهره (Face Detection)، تشخیص عیب در خطوط تولید پارچه، کاشی، بردهای الکترونیکی و موارد مشابه

تخمین تابع دلخواه: به جای استفاده از روشهای کلاسیک Regression مانند تخمین چند جمله ای، می توانید از شبکه عصبی برای تخمین تابع دلخواه استفاده کنید

پیش بینی سری زمانی: پیش بینی سریهای زمانی مانند آب و هوا، قیمت طلا، قیمت سهام بورس و موارد مشابه

نحوه تهیه برنامه

این برنامه به دو صورت متن بسته (فایل اجرایی و فایلهای lib و h) و متن باز (سورس کد کامل پروژه در محیط ویژوال استودیو ۲۰۱۰) قابل عرضه است. قیمت نسخه متن بسته ۱ میلیون و نسخه متن باز ۲٫۵ میلیون تومان است. جهت تهیه کتابخانه یا دریافت توضیحات بیشتر با farsiocr at gmail  مکاتبه فرمایید.

برای توضیحات بیشتر به سایت اصلی کتابخانه شبکه عصبی مراجعه فرمایید

/ 0 نظر / 76 بازدید